Prodej kompletního sortimentu obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení.

Realizace koupelen v Olomouci na klíč!

Drobečková navigace

AM RELLA > Produkty > Hydromasáže

Hydromasáže

Masážní vany jsou dnes velikým trendem ve vybavení koupelen, o čemž svědčí veliký odbyt těchto zařízení z našeho skladu. V dnešní době nejsou již pohodlným módním výstřelkem, jak to ještě před nedávnem platilo. Ze studií předních lékařů-odborníků totiž vyplývá jejich neocenitelný účinek na celkový zdravotní stav. A Vaše zdraví je přece tím nejdůležitějším! Firma AM Rella Vám nabízí širokou škálu hydromasážních van dle Vašeho přání přímo na míru.
obrázek

O vlivu podvodních masáží na lidský organismus existuje řada teorií, všechny se však jednoznačně shodují v příznivém účinku na fyzickou a psychickou stránku člověka. Podle odborníků z řad balneologů a fyzioterapeutů je možno veškeré hydromasážní metody všem zdravým uživatelům jen doporučovat. Jsou nejen zdravé, ale dodávají i příjemný a uvolňující pocit, a tak není divu, že se tato zařízení stávají běžnou součástí našeho životního stylu.

Hydroterapeutické vany byly původně používány ve zdravotnických zařízeních, v nichž doplnily či nahradily klasické masáže mechanické. Při rehabilitacích pohybového aparátu docilovaly velmi dobrých výsledků, navíc s příjemnými pocity pro pacienty, jak z hlediska tělesného, tak i duševního. Z tohoto důvodu se tyto lázně v modifikované podobě objevují i v bytových podmínkách.

Fascinující účinky vody a vzduchu

Cílem hydroterapie je příznivé ovlivnění místních i celkových stavů, obtíží a změn, které vyvolala nemoc, zranění nebo námaha popř. má za úkol předcházení vzniku chorob. Hydroterapie přispívá k podpoře fyziologických pochodů v organismu, posílení zdraví a ke zvýšení celkové odolnosti, prospívá tedy osobám nejen nemocným, ale i zdravým. Ve většině případů jde o léčebnou kůru příjemnou a proto velmi vyhledávanou.

Tepelná a kinetická energie vody

Hydroterapie využívá vlastností vody, kdy na organismus působí nejen tepelná, ale i pohybová energie vody. Tepelná energie vody ovlivňuje celé tělo s nejvýraznějšími projevy v nervosvalovém, hlavně cévním aparátu. Nejvíce se využívá tzv. hypertermní koupel, což je od 37 °C do 40 °C. Prostřednictvím kapilár v kůži se teplo předává do krve, která se potom z velkého oběhu dostává do jednotlivých cílových orgánů a tkání. Organismus následně reaguje změnou tepové a dechové frekvence, je ovlivňován metabolismus a činnost jednotlivých orgánů.

Koupel pod 34 °C

Koupele chladné s teplotou pod izotermickou hodnotou mají obecně povzbuzující, až dráždivý účinek. Předchází jim vždy předehřátí.

Koupel 34-36 °C - lázeň izotermická

Jedná se o lázeň, kterou lidský organismus necítí ani jako teplou ani jako chladnou. Má hygienický význam, uvolňuje svalový tonus a psychické napětí.

Doporučujeme zejména u:

  • psychoneuróz
  • poruch hybnosti
  • některých kožních postižení
  • obezity - doporučujeme doplnit kartáčováním


Koupel 37-38 °C

Při této teplotě dosáhneme podstatného uvolnění kosterních svalů, čehož se využívá při svalových kontrakturách.
Koupel 38-40 °C

Doporučujeme u revmatických onemocnění kloubů, šlach, vaziva (u chronických forem volíme teploty vyšší, u aktivních forem teploty nižší ). Střídání teplé a chladné koupele má příznivý vliv na srdeční činnost, zvyšuje metabolismus a celkovou odolnost. Proceduru začínáme vždy teplou vodou a končíme studenou.

Využití tepelné energie vody je procedura relativně bezpečná, protože poškození se signalizuje včas v subjektivních potížích. Nedoporučujeme pouze u nemoci nedovolující koupel.

Hydromasážní (vířivé) vany

Vany využívají kinetické energie vodního proudu, kdy masáž se provádí paprsky vody a vzduchu přes speciální masážní trysky. Teplota vody se pohybuje v rozmezí 34-38 °C (viz tepelné účinky vody).

Tajemství úspěchu


Účinnost vodní masáže spočívá v optimálním množství správně rozmístěných trysek s dostatečnou intenzitou vodního proudu. Proudy vody se vzduchem musí tryskat na ty části těla, které jsou během dne nejvíce namáhány: páteř, záda, nohy, krk. Trysky musí být rozmístěny tak, aby proud vody a vzduchu dopadal na tělo směrem k srdci pod úhlem 30 - 60°. Tím pomáhá dopravit krev do srdce a ulehčuje tak jeho činnosti. Masáž musí být vždy šikmá a nikdy přímá ( to by zpomalilo periferní oběh krve a došlo by k prudkému dopadu vody s negativním vlivem na masírované části ). Zásadně se vyhýbáme masírování oblasti srdce, ňader a genitálií.

Dokonalá volba

Správná masáž vodou nutí k přesnému výběru bez kompromisu. Nejúčinnější masáže dosáhneme ve speciálních vanách, jež jsou hlubší, aby tělo mohlo být co nejvíce ponořeno ve vodě, tvar vany je přizpůsoben k optimální cirkulaci vody. Díky výkonnému čerpadlu a speciálním maxitryskám proud vody se vzduchem proteče vanou, aniž by ztratil na své síle. Průtok vody je pak kontrolován otevřením nebo uzavřením trysek. U některých typů se dokonce průtok vody řídí počítačem tak, že si můžete dopřát masáže všeho druhu – bodové, valivé, pulzační či kombinované.

Blahodárné terapeutické účinky

Efekt působení masáže je obdobný jako vliv akupunktury nebo akupresury. Vznikají biologicky aktivní látky, a to vlivem dráždění nervových zakončení. Dochází ke změně vegetativní rovnováhy, zvyšuje se látková výměna, nastává celkový uklidňující nebo povzbuzující účinek na tělesnou výkonnost. Má příznivý vliv na stav centrálního nervového systému, který zpětně ovlivňuje periferní orgány a jejich funkce.

V masírovaných tkáních se zvyšuje prokrvení, tím se podporuje vstřebávání otoků, výpotků, krevních výronů, zlepšuje se svalová činnost, snižuje se bolestivost, zlepšuje činnost tkání. Drážděním nervových zakončení ve svalech se zlepšuje výživa svalů. Vzdálené účinky masáže se projeví změnou prokrvení a zlepšení činnosti hluboko uložených orgánů a tkání.

S úspěchem lze docilovat velmi dobrých výsledků, navíc s příjemnými pocity jak z hlediska tělesného, tak i duševního:
obrázek

  • u rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů
  • u chronických revmatických chorob   
  • u některých chorob krevního oběhu a cév
  • u chronických chorob dýchacího systému
  • u funkčních nervových poruchách, částečného ochrnutí
  • ke snížení bolesti pohybového aparátu
  • při fyzickém vypětí a svalové únavě
  • k celkovému zvýšení fyzické a psychické kondice

Pravidelná masáž základem správné hydroterapie

Bylo prokázáno, že pravidelná 30 -ti minutová masáž s obvyklou frekvencí 2-3x do týdne je nejlepší prostředek, jak se dostat do správné životní formy. Ženy jsou na podněty vyvolané masáží citlivější než muži, děti reagují na masáž nejživěji. Osoby se zaměstnáním s převahou činnosti duševní jsou k masážním podnětům vnímavější, než fyzicky pracující, u kterých k dosažení stejného efektu je spojeno s použitím silněji působících podnětů.

Perličková (vzduchová) lázeň

Na dně vany jsou rozmístěny speciální vzduchové trysky, kterými se přivádí stlačený vzduch. Bublinky vzduchu stoupají ode dna k povrchu a na kůži působí jemně masážně. Teplota vody se může pohybovat až do 40 °C.

Jedinečný psychický a relaxační efekt

Vzduchová lázeň jednoznačně podpoří Vaše zdraví, celkovou psychickou odolnost. Lázeň má výrazný vliv na činnost lymfatického systému a na krevní tlak. Vzduchová lázeň má silné sedativní účinky.

Používá se zejména při:

  • různých neurózách, psychickém vypětí
  • nespavosti
  • neurologických nemocích
  • nemocích pohybového aparátu
  • revmatických potíží
  • snížení bolesti

Inteligentní vzduchová lázeň

Elektronický regulátor výkonu kompresoru zvyšuje užitné vlastnosti vzduchové lázně. Inteligentní elektronika řídí provzdušňování vody a optimalizuje tak její masážní účinek.

Čím častěji tím lépe

Ponořte se na 30 minut do vany s vyhřátou vodou na 40 °C, stiskněte tlačítko ovládání a nechejte pracovat miliony vzduchových bublinek. Ucítíte jak se odplavuje všechna únavu a stres a zažijete jedinečný pocit blaha a relaxace.

Kombinovaná vodní a vzduchová masáž

Pokud se budete vážně zabývat myšlenkou udělat něco pro zdraví své rodiny a pro sebe využijte kombinovaného systému.

Terapeutický efekt

Kombinovaná masáž je založen na obdobných účincích, jaké známe z klasické mechanické masáže, avšak v daleko jemnější a cílenější podobě. Kombinovaná masáž spolu s termickým vlivem teplé vody uvolňuje a regeneruje tělo fyziologičtějším způsobem než klasická masáž.

Zásadní rozdíl je však v tom, že aplikace vodní a vzduchové masáže je téměř pro každého člověka mimořádně příjemná.
Některé další významné účinky kombinovaného systému:
obrázek

  • hloubkové prohřátí organismu
  • zlepšení prokrvení orgánů, svalů a pokožky
  • pozitivní stimulace nervových zakončení
  • skvělé psychické a psychosomatické působení
  • stimulace produkce endorfinů
  • snížení bolestivosti pohybového aparátu
  • uklidňující fyziologické účinky
  • terapie svalových křečí
  • masáž zánětlivých otoků a podlitin
  • pozitivní působení při prevenci celulitidy
  • napnutí povrchu pokožky
  • masáž tukových tkání, jizev, apod.


V případě jakýchkoliv potíží je nutné délku pobytu a teplotu koupele konzultovat podle svého aktuálního zdravotního stavu s lékařem!